Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Διπλό στη Νέα Σμύρνη με 1-3 ο Ολυμπιακός

Δραπέτευσε από τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας με 1-3 επί του Πανιωνίου ο Ολυμπιακός

osfp-fortounis-kassami

Ούτε ο Πανιώνιος κατάφερε να σταματήσει τον Ολυμπιακό, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου με σκορ 3-1.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα είχε από το πρώτο ημίχρονο τον έλεγχο του αγώνα και την κυκλοφορία της μπάλας, προσπαθώντας να απειλήσει με τον Τσόρι όμως το πρώτο 45λεπτο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0.

Στο 2ο μέρος ο Αργεντινός ήταν αυτός που τελικά άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους στο 56ο λεπτό ωστόσο ο Πανιώνιος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 63′ με τον Ρισβάνη σε 1-1.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόνο για 10 λεπτά αφού ο Πάρντο στο 73′ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 79΄ο Ιντέγε, δίνοντας ακόμη 3 βαθμούς στον Ολυμπιακό.