Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Ηρακλή ο Παναιτωλικός

Τη νίκη με 2-0 επί του Ηρακλή, πανηγύρισε ο Παναιτωλικός, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Οι Αγρινιώτες, μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 19, με γκολ του Κλέσιο, ενώ ο Κούσας, είχε δοκάρι στο 35 και έχασε τη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Στη συνέχεια, ο Γηραιός, προσπάθησε να ισορροπήσει το παιγνίδι, είχε και δοκάρι με τον Περόνε πριν βγει το ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής πήρε τον έλεγχο του αγώνα, όμως παρόλο που δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες δεν πέτυχε γκολ και στο 85, ο Μαρκόβσκι, κόντρα στη ροή του αγώνα, πέτυχε το 2-0 για τον Παναιτωλικό.

Στα λεπτά που απόμειναν για τη λήξη, ο Ηρακλής, δεν μπόρεσε να αντιδράσει, ενώ ο Παναιτωλικός είχε ένα ακόμα δοκάρι με τον Κλέσιο στο 92 και δεν μπόρεσε να δώσει στη νίκη του διαστάσεις θριάμβου.