Πέμπτη, 16 Σεπτεμβρίου, 2021

Europa League: όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

Πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο Λονδίνο η Μπεσίκτας κόντρα στην Τότεναμ, καθώς στο 89’ ο Ντεμπά Μπα σημείωσε το 1-1 με πέναλτι -αγώνας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου- με αποτέλεσμα ο Αστέρας Τρίπολης να είναι πρώτος στο γκρουπ.

pegasus_LARGE_t_1041_106382675_type12450Η Τότεναμ κατάφερε να προηγηθεί με τον Κέιν στο 27’, αλλά ο Ντεμπά Μπα είχε την τελευταία λέξη. Ο Απόλλωνας δεν τα κατάφερε στο «Μαδριγάλ», απέναντι στην Βιγιαρεάλ (0-4). Η ομάδα της Λεμεσού έμεινε στους τρεις βαθμούς.

Βασικοί αγωνίστηκαν ο Αβραάμ Παπαδόπουλος (στην ήττα της Τραμπζνοσπόρ που έχασε πολλές ευκαιρίες) και ο Γιώργος Γκαλίτσιος (στη νίκη της Λόκερεν).

Αναλυτικά στους ομίλους τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Ζυρίχη – Γκλάντμπαχ 1-1 (23′ Ετούντιν / 25′ Νόρντβαϊτ)
Βιγιαρεάλ – Απόλλων Λεμεσού 4-0 (8′, 82′ Μορένο, 44′, 51′ Εσπινόσα)

Η βαθμολογία
1. Βιγιαρεάλ 4 (5-1)
2. Απόλλων Λεμεσού 3 (2-5)
3. Γκλάντμπαχ 2 (2-2)
4. Ζυρίχη 1 (3-4)

2ος όμιλος

Ελσίνκι – Μπριζ 0-3 (18′ Χάικινεν αυτ., 70′ Ντε Σούτερ, 78′ Ντε Μποκ)
Τορίνο – Κοπεγχάγη 1-0 (90’+4 πεν. Κουαλιαρέλα)

Η βαθμολογία
1. Μπριζ 4 (3-0)
2. Τορίνο 4 (1-0)
3. Κοπεγχάγη 3 (2-1)
4. Ελσίνκι 0 (3-2)

3ος όμιλος

Αστέρας Τρίπολης – Παρτίζαν 2-0 (22′ Ουσέρο, 52′ Πάρα)
Τότεναμ – Μπεσίκτας 1-1(27′ Κέιν / 89′ πεν. Μπα)

Η βαθμολογία
1. Αστέρας Τρίπολης 4 (3-1)
2. Μπεσίκτας 2 (2-2)
3. Τότεναμ 2 (1-1)
4. Παρτίζαν 1 (0-2)

4ος όμιλος

Άστρα – Σάλτσμπουργκ 1-2 (15′ Σέτο / 35′ Καμπλ, 42′ Σοριάνο)
Σέλτικ – Ντίναμο Ζάγκρεμπ 1-0 (6′ Κόμονς)

Η βαθμολογία
1. Σέλτικ 4 (3-2)
2. Σάλτσμπουργκ 4 (3-4)
3. Ντίναμο Ζάγκρεμπ 3 (5-2)
4. Άστρα 0 (2-7)

5ος όμιλος

Ντινάμο Μόσχας – Αϊντχόφεν 1-0 (90’+3 Ζιρκόφ)
Εστορίλ – Παναθηναϊκός 2-0 (52′ Κλέμπερ, 66′ Αμάντο)

Η βαθμολογία
1. Ντινάμο Μόσχας 6 (3-1)
2. Αϊντχόφεν 3 (1-1)
3. Εστορίλ 3 (2-1)
4. Παναθηναϊκός 0 (1-4)

6ος όμιλος

Σεντ-Ετιέν – Ντνιέπρ 0-0
Ίντερ – Καραμπάγκ 2-0 (18′ Ντ” Αμπρόζιο, 85′ Ικάρντι)

Η βαθμολογία
1. Ίντερ 6 (3-0)
2. Σεντ Ετιέν 2 (0-0)
3. Καραμπάγκ 1 (0-2)
4. Ντνιέπρ 1 (0-1)

7ος όμιλος

Φέγενοορντ – Σταντάρ Λιέγης 2-1 (47′ Φαν Μπέεκ, 84′ Μανού / 65′ Βιέρα)
Ριέκα – Σεβίλλη 2-2 (53′ Κράμαριτς πεν., 68′ Κβρζιτς / 26′ Άσπας, 90’+1 Μ’Μπιά)

Η βαθμολογία

1. Σεβίλλη 4 (4-2)
2. Σταντάρ Λιέγης 3 (3-2)
3. Φέγενοορντ 3 (2-3)
4. Ριέκα 1 (2-4)

8ος όμιλος

Κρασνοντάρ – Έβερτον 1-1 (43′ Αρί / 82′ Ετό)
Βόλφσμπουργκ – Λιλ 1-1 (82′ Ντε Μπράινε / 77′ Οριζί πεν.)

Η βαθμολογία
1. Έβερτον 4 (2-5)
2. Κρασνοντάρ 2 (2-2)
3. Λιλ 2 (2-2)
4. Βόλφσμπουργκ 1 (2-5)

9ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας – Γιούνγκ Μπόις 3-1 (27′ Βάχα, 28′, 85′ Λάφατα / 52′ Οαρό)
Σλόβαν Μπρατισλάβα – Νάπολι 0-2 (35′ Χάμσικ, 74′ Ιγκουαΐν)

Η βαθμολογία
1. Νάπολι 6 (5-1)
2. Γιούνγκ Μπόις 3 (6-3)
3. Σπάρτα Πράγας 3 (4-4)
4. Σλόβαν Μπρατισλάβα 0 (0-7)

10ος όμιλος

Ντινάμο Κιέβου – Στεάουα 3-1 (40′ Γιαρμολένκο, 66′ Κράβετς, 90’+2 Τεόντορσζικ / 89′ Ρουσέσκου)
Άαλμποργκ – Ρίο Άβε 1-0 (46′ Χελένιους)

Η βαθμολογία
1. Ντινάμο Κιέβου 6 (6-1)
2. Στεάουα 3 (7-3)
3. Άαλμποργκ 3 (1-6)
4. Ρίο Άβε 0 (0-4)

11ος όμιλος

Γκινγκάμπ – ΠΑΟΚ 2-0 (47′, 50′ Μαρβό)
Ντινάμο Μινσκ – Φιορεντίνα 0-3 (33′ Ακουιλάνι, 61′ Ίλιτς, 67′ Μπερναρντέσκι)

Η βαθμολογία
1. Φιορεντίνα 6 (6-0)
2. ΠΑΟΚ 3 (6-3)
3. Γκινγκάμπ 3 (2-3)
4. Ντινάμο Μινσκ 0 (1-9)

12ος όμιλος

Λόκερεν – Μεταλίστ 1-0 (74′ Ντε Πράου)
Τράμπζονσπορ – Λέγκια 0-1 (16′ Κούσαρσικ)

Η βαθμολογία
1. Λέγκια 6 (2-0)
2. Τράμπζονσπορ 3 (2-2)
3. Λόκερεν 3 (1-1)
4. Μεταλίστ 0 (1-3).

(Visited 1 times, 1 visits today)
By