Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Europa League: Δυσκολεύτηκε, αλλά πήρε τη νίκη η Γιουνάιτεντ – Εύκολα η Ρόμα

Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις της στο Europa League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοσή της κόντρα στην Αστάνα, αλλά ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ είδε ένα μεγάλο κέρδος για την ομάδα του.

Αυτό ακούει στο όνομα Μέισον Γκρίνγουντ, που αποτελεί το «πουλέν» του Νορβηγού τεχνικού και με το δικό του, πρώτο επαγγελματικό γκολ, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ: Πόρτο – Γιουνγκ Μπόις 2-1, Γουλβς – Μπράγκα 0-1, Ρέιντζερς – Φέγενορντ 1-0, Σλόβαν- Μπεσίκτας 4-2 Γκλάντμπαχ-Βόλφσμπεργκερ 0-4, Παρτιζάν – Άλκμααρ 2-2, Γάνδη-Σεντ Ετιεν 3-2, Λουντογκόρετς-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 5-1, Εσπανιόλ-Φερεντσβάρος 1-1, Βόλφσμπουργκ-Αλεξάντρια 3-1

Δείτε πως περιέγραψε το protothema.gr τα γκολ των αναμετρήσεων

90+4′
ΓΚΟΛ! Κάνει το 4-2 η Σλόβαν.Η Σλόβαν ξαναχτυπά στις καθυστερήσεις!!

90+3′
ΓΚΟΛ! 3-2 η Σλόβαν στις καθυστερήσεις με τον Λιούμπιτσιτς.

90+3′
ΓΚΟΛ! 4-0 η Ρόμα με τον Κλάιφερτ.

79′
Δεύτερο δοκάρι για την Γιουνάιτεντ. Ευκαιρία με σουτ του Λίνγκαρντ. Ενώ στην αμέσως επόμενη φάση, δοκάρι και για τον Φρεντ.

75′
ΓΚΟΛ! Μειώνει η Σεντ Ετιέν σε 3-2 με αυτογκόλ του Καμίνσκι.

73′
ΓΚΟΛ! 5-1 η Λουντογκόρετς με πέναλτι του Κεσέρου. Χατ-τρικ για τον Κεσέρου.

66′ και 67′
ΓΚΟΛ! Αρχικά η Αλεξάντρια μείωσε σε 2-1 με τον Μπανάντα, αλλά η Βόλφσμπουργκ έκανε το 3-1 με τον Μπρεκάλο.

73′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Γιουνάιτεντ καταφέρνει να προηγηθεί με τον Γκρίνγουντ.

71′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Μπράγκα την Γουλβς με τον Όρτα.

71′
3-0 Η Ρόμα με τον Τζανιόλο.

67′
ΓΚΟΛ! 2-2 η Αλκαμάαρ με τον Μποαντού.

67′
ΓΚΟΛ! 2-1 μειώνει η Αλεξάντρια με τον Μπανάντα.

64′
ΓΚΟΛ! 3-1 η Γάνδη την Σεντ Ετιέν με τον Ενγκαντό – Ενγκατζί.

Εντωμεταξύ, η Γιουνάιτεντ προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα της Αστάνα, χωρίς ακόμα να βρίσκει το πολυπόθητο γκολ. Το σκορ παραμένει 0-0.

61′
ΓΚΟΛ! 2-1 η Παρτιζάν με δεύτερο τέρμα του Νάτχο. Σε ένα συνολικά μεστό παιχνίδι σήμερα για την Ισραηλινό.

60′
ΓΚΟΛ! 1-1 ισοφαρίζει η Εσπανιόλ την Φερεντσβάρος με τον Βάργκας.

58′
ΓΚΟΛ! 2-2 η Σλόβαν την Μπεσίκτας με δεύτερο γκολ του Σπόραρ.

58′
ΓΚΟΛ! 2-0 η Ρόμα την Μπασάκ με τον Τζέκο. Τρίτο γκολ φέτος για τον Βόσνιο.

52′
ΓΚΟΛ! 3-1 την ΤΣΣΚΑ η Λουντογκόρετς με τον Κεσέρου.

50′
ΓΚΟΛ! Με ανατροπή η Λουντογκόρετς κάνει το 2-1 επί της ΤΣΣΚΑ με τον Λουκόκι.

48′
ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει σε 1-1 η Λουντογκόρετς με τον Βάντερσον.

Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια

45+1′
ΓΚΟΛ! 2-1 η Μπεσίκτας με αυτογκόλ του Μποζίκοφ.

42′
ΓΚΟΛ! 1-1 ισοφαρίζει η Παρτιζάν με πέναλτι του Νάτχο

43′
ΓΚΟΛ! 2-1 η Γάνδη και πάλι με τον Ντέβιντ.

42′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Ρόμα την Μπασάκ με αυτογκόλ του Καϊσάρα.

41′
ΓΚΟΛ! 3-0 η Βόλφσμπεργκερ με τον Ριτζμάιερ. Φοβερό πάρτι στην κερκίδα από τους φίλους της Σταχτοπούτας της διοργάνωσης.

38′
ΓΚΟΛ! 1-1 η Σεντ Ετιέν ισοφαρίζει την Γάνδη με τον Καζρί.

31′
ΓΚΟΛ! 2-0 η Βόλφσμπεργκερ την Γκλάντμπαχ με τον Λέιτγκεπ

29′
ΓΚΟΛ! 2-1 η Πόρτο και πάλι με σκόρερ τον Σοάρες.

29′
Αποβλήθηκε ο Σβένσον, με δέκα πάικτες παίζει πλέον η Αλκμααρ

29′
ΓΚΟΛ! 1-1 η Μπεσίκτας με πέναλτι του Λίγιατς εις βάρος της Σλόβαν.

Πληθώρα γκολ μέχρι στιγμής στα παιχνίδια

24′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Ρέιντζερς με τον Ότζο.

24′
ΓΚΟΛ! 2-0 η Βόλφσμπουργκ την Αλεξάντρια με τον Μεχμέντι.

20′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Βόλφσμπουργκ την Αλεξάντρια με τον Άρνολντ.

Τρεις μεγάλες ευκαιρίες χαμένες από τον Ράσφορντ. Σωτήριες οι επεμβάσεις του Σέρτζιο.
14′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Μπρατισλάβα κατά της Μπεσίκτας με τον Σποράρ. Απίθανη γκάφα από τον Κάριους.

14′
ΓΚΟΛ! 1-1 ισοφαρίζει η Γιούνγκ Μπόις με πέναλτι του Νσαμέ.

13′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Άλκμααρ με τον Στένγκς.

14′
ΓΚΟΛ! 0-1 η Βόλφσμπεργκερ με τον Βάισμαν.

11′
ΓΚΟΛ! 1-0 η ΤΣΣΚΑ εις βάρος της Λουντογκόρετς με τον Ντιφέεφ.

11′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Φερεντσβάρος μέσα στην έδρα της Εσπανιόλ. Αυτογκόλ ο Λόπες.
8′
ΓΚΟΛ! 1-0 η Πόρτο κόντρα στην Γιούνγκ Μπόις με τον Σοάρες.

2”
ΓΚΟΛ 1-0 ! Πολύ γρήγορα η Γάνδη κάνει το 1-0 κόντρα στην Σεντ Ετιέν με τον Ντέιβιντ.