Η Μπαρτσελόνα διέλυσε την Βαλένθια (5-2)

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε εντός έδρας με 5-2 της Βαλένθια για την 4η αγωνιστική της La Liga και επέστρεψε στις νίκες.

Ο 16χρονος Ανσού Φατί ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ 5 λεπτά αργότερα ήταν αυτός που πάσαρε στον Ντε Γιονγκ, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 27′ ο Γκαμέιρο μείωσε σε 2-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πικέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1 στο 51′, ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Λουίς Σουάρες βρήκε δίχτυα για το 4-1, σκοράροντας στην πρώτη του εμφάνιση μετά τον τραυματισμό του.

Στο 82′ ο Ουρουγουανός φορ ξαναχτύπησε σκοράροντας για το 5-1, με τον Μάξι Γκόμες να μειώνει στις καθυστερήσεις και να διαμορφώνει το τελικό 5-2.