Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Καθάρισε και στο φιλικό η Ολλανδία την Ισπανία (2-0)- ισοπαλία (1-1) στο ματς Ιταλία-Αγγλία

Η Ολλανδία «ξύπνησε» μνήμες Βραζιλίας καθώς πήρε τη νίκη κόντρα στην Ισπανία με 2-0, δείχνοντας πως έχει βρει το «κουμπί» των «φούριας ρόχας».

netherlands2Το σκορ άνοιξε στο 13ο μόλις λεπτό ο Ντε Βράιν ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κλάασεν αυτή τη φορά να χρίζεται σκόρερ ενώ το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Στο άλλο φιλικό παιχνίδι που διεξαγόταν την ίδια ώρα ανάμεσα στην Ιταλία και την Αγγλία δεν υπήρξε νικητής από το τελικό αποτέλεσμα ήταν 1-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του πρώτου μισαώρου με τον Πελέ αλλά στην επανάληψη τα «λιοντάρια» διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 με τον Τάουνσεντ να σκοράρει στο 79ο λεπτό.