Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Κορυφή στο πρωτάθλημα βόλεϊ για τον ΠΑΟΚ (3-0 στο ντέρμπι την Κηφισιά)

Στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος βόλεϊ (μαζί με τον Ολυμπιακό) για πρώτη φορά στην ιστορία του κλείνει τη χρονιά ο ΠΑΟΚ που καθάρισε το ντέρμπι της αγωνιστικής.

ImageHandlerΟ δικέφαλος σε μια από τις καλύτερες φετινές του παραστάσεις έφερε στα μέτρα του το ντέρμπι με την Κηφισιά την οποία νίκησε με χαρακτηριστική άνεση με 3-0 σετ (25-19, 25-20, 25-19).

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Παμβοχαϊκός με άνεση, όπως αναμενόταν, πήρε την ΑΕΚ 3-0 σετ (25-14, 25-21, 25-11) με την Ένωση να δείχνει και πάλι εμφανέστατα τα προβλήματά της όχι όμως μόνο μέσα στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο αγώνας ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση καθώς οι υπεύθυνοι του τμήματος της ΑΕΚ δεν είχαν τα δελτία των εφήβων για να συμπληρώσουν 9 αθλητές στο φύλλο αγώνα… Στην εξέδρα βρέθηκε ο Βούλγαρος Πλάμεν Κριστόφ ο οποίος από αύριο, Τρίτη, θα πιάσει δουλειά προκειμένου να αλλάξει το κλίμα στην ΑΕΚ -κάτι εξαιρετικά δύσκολο.

Στα ματς που προηγήθηκαν στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής: Ολυμπιακός-Φοίνικας Σύρου 3-1, Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Παναθηναϊκός 3-0, Μ.Ε.Ν.Τ.-Ορεστιάδα 3-1, Άρης-Λαμία 3-0.