Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Λύγισε από την διαιτησία ο Ατρόμητος

Ο Ατρόμητος λύγισε από την αισχρή διαιτησία του Ιταλού Ορσάτο, που έκλεισε τα μάτια σε δύο πέναλτι, δεν απέβαλλε παίκτη της Φενέρ και μέτρησε γκολ επιθετικό φάουλ του Φαν Πέρσι (0-1)

Atromitos-Fener

Ο Ατρόμητος έμεινε όρθιος για 90 λεπτά, παρά την σφαγιαστική διαιτησία του Ιταλού Ορσάτο, αλλά δεν άντεξε και την τελευταία μαχαιριά του ρέφερι, που έκλεισε τα μάτια και στο γκρέμισμα του Μπιτόλο από τον Φαν Πέρσι, πριν ο Ολλανδός με κεφαλιά διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Ο Ιταλός άρχισε το σφαγείο από το πρώτο μέρος, όταν στο 39’ έκλεισε τα μάτια σε ανατροπή του Μαρσελίνιο από τον Ερκίν (τράβηγμα φανέλας) που θα έβλεπε και δεύτερη κίτρινη. Ο Ορσάτο έβλεπε αλλού και στην ανατροπή του Ναπολεόνι από τον Μπα στο 81ο λεπτό. Εξαιρετική εμφάνιση του Γκορμπούνοφ, που έκανε σωρεία επεμβάσεων, τεράστια ευκαιρία του Ναπολεόνι στο 30’ σε τετ-α-τετ με τον Βολκάν.