Madrid Open, Σάκκαρη-Ανισίμοβα 2-1: Με ανατροπή στους 32

Η Ελληνίδα τενίστρια απέκλεισε μετά από ένα τρελό ματς που διήρκησε 109 λεπτά την Αμερικανίδα (Νο38) Αμάντα Ανισίμοβα στον 1ο γύρο του Madrid Open και θα παίξει την Κυριακή του Πάσχα με την νικήτρια του αγώνα Κονταβέιτ-Στογιάνοβιτς.

«Περίπατος» Ανισίμοβα!

Στο 1ο σετ η Αμάντα Ανισίμοβα θα φτάσει σε τριπλό μπρέικ πόιντ στο 2ο γκέιμ και με την 3η θα πετύχει το μπρέικ και θα προηγηθεί με 2-0. Θα υπερασπιστεί το μπρέικ για το 3-0 και με νέο μπρέικ θα πάει στο 4-0! Με το 3ο της μπρέικ η Ανισίμοβα θα επικρατήσει με 6-0 της Σάκκαρη σε 20′.

Με το ίδιο νόμισμα η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη θα ξεκινήσει στο 2ο σετ με διπλό μπρέικ πόιντ αλλά η Αμάντα Ανισίμοβα θα το σβήσει όπως θα σβήσει και το 3ο για να φτάσει στο 1-0! Η Ελληνίδα θα σβήσει μπρέικ πόιντ για να ισοφαρίσει σε 1-1 και με μπρέικ θα αποκτήσει προβάσισμα (2-1).

Θα υπερασπιστεί το μπρέικ για το 3-1 και θα έχει τριπλό μπρέικ πόιντ στο 5ο γκέιμ. Η Ανισίμοβα θα το σβήσει αλλά η Σάκκαρη θα έχει μια ακόμη ευκαιρία και με μπρέικ θα φτάσει στο 4-1. Με το 3ο της μπρέικ θα πάει στο 6-1 και θα ισοφαρίσει τα σετ (1-1).

Η απόλυτη ανατροπή!
Η Μαρία Σάκκαρη θα ξεκινήσει με μπρέικ (2-0) στο 3ο σετ και η Αμάντα Ανισίμοβα με μπρέικ θα μειώσει σε 2-1. Η Ελληνίδα όμως με νέο μπρέικ θα πάει στο 3-1 αλλά θα το πάρει πάλι πίσω η Αμερικανίδα για το 3-2.

Νέο μπρέικ και 4-2 για την Μαρία Σάκκαρη και θα σβήσει μπρέικ πόιντ στο 7ο γκέιμ για να πάει στο 5-2. Η Αμερικανίδα θα σβήσει ματς πόιντ και με μπρέικ θα μειώσει σε 5-4 αλλά η Σάκκαρη με μπρέικ θα κλείσει στο 6-4!