Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Με δύο πρόσωπα ο Παναθηναϊκός (αποδοκιμάστηκε στο ημίχρονο) 2-0 την Ξάνθη!

Ο Παναθηναϊκός στην επιστροφή του κόσμου του στη Λεωφόρο έπειτα από δυο μήνες (δεν ήταν πολύς πάντως), έδειξε δύο διαφορετικά πρόσωπα αλλά, κατάφερε και πανηγύρισε τη νίκη με 2-0 επί της Ξάνθης!karelisΣτο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός… δεν κατέβηκε στο γήπεδο και αποδοκιμάστηκε μάλιστα από τους οπαδούς του στη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως, μετά τις διορθωτικές κινήσεις του Αναστασίου, έφτασε στη νίκη με ένα πολύ ωραίο γκολ του Καρέλη στο 67’ και εκτέλεση πέναλτι του Πράνιτς στις καθυστερήσεις.

Καλή παρουσία από την Ξάνθη στο πρώτο μέρος, χωρίς ευκαιρίες όμως και ελάχιστες φάσεις, ηττήθηκε δίκαια απέναντι στον Παναθηναϊκό του β’ ημιχρόνου.

Όσο για τις «διορθωτικές» κινήσεις του Αναστασίου; Η είσοδος του Πράνιτς αντί του Μπούϊ (που, ουδείς μπορεί να καταλάβει γιατί χρησιμοποιήθηκε για ένα ακόμη ματς!) και του Νίνη αντί του Ατζαγκούν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Ζέκα, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Νάνο, Λαγός, Μπούι (46’ Πράνιτς), Ατζαγκούν (68’ Νίνης), Καρέλης, Κλωναρίδης, Πέτριτς (76’ Δώνης).

ΞΑΝΘΗ: Κυριακίδης, Γκόμσι, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Λουσέρο (73’ Τριάδης),  Ομπόντο (80’ Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Γούτας, Λισγάρας (52’ Καρυπίδης), Ράνος.