Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Με νίκη συνδύασε την επιστροφή του ο Τάκης Λεμονής

Στις νίκες επέστρεψε ο Ολυμπιακός. Ο Τάκης Λεμονής συνδύασε την επιστροφή του στον ερυθρόλευκο πάγκο με νίκη επί του Πλατανιά στο Καραϊσκάκη με σκορ 2-1.

Οι Κρητικοί είχαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο στο Φάληρο. Βραχυκύκλωσαν τους γηπεδούχους, που δεν μπορούσαν να απειλήσουν και στο φινάλε του ημιχρόνου έκαναν τη ζημιά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανούσου (45′), ύστερα από σωστή υπόδειξη του βοηθού για χέρι του Φιγκέιρας.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, απάντησε νωρίς στο 54′ με τον Μάριν (φωνάζουν οι Χανιώτες για επιθετικό φάουλ του Φορτούνη που έβγαλε την ασίστ) και στο 64′ ανέτρεψαν πλήρως την κατάσταση με τον Ρομαό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ.