Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Μεγάλη νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα: 3-1 τον Ολυμπιακό!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη μεγάλη νίκη (με 3-1) από τον Ολυμπιακό, στο αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 30η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

ImageHandlerΜε γκολ του Ίλιτς στο 32′ και του Μανιά στο 42′ ο ΠΑΣ προηγήθηκε του Ολυμπιακού με 2-0 στο ημίχρονο.

Οι ερυθρόλευκοι που είχαν ευκαιρίες, προσπάθησαν να μειώσουν και τα κατάφερα στο 69′. Ο Μιλιβόγεβιτς έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πήρε φάλτσα και κατέληξε στην αριστερή γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει, Βελλίδη.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ακόστα που ξέφυγε από τον Ντοσεβί, βρέθηκε απέναντι από τον Ρομπέρτο, και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 3-1 του ΠΑΣ εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών των γηπεδούχων. Ο σκόρερ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 89′.

Ο ΠΑΣ έμεινε για τρίτο σερί ματς αήττητος απέναντι στον Ολυμπιακό, ενώ δεν έχει ηττηθεί από κανέναν «μεγάλο» φέτος στην έδρα του.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Μανιάς (77′ Μπέριος), Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντάσιος (46′ Ναδάλες), Τσουκαλάς, Ίλιτς (90′ Σαπαλίδης), Τσάβες, Ακόστα, Χαρίσης.
Ολυμπιακός (Περέιρα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά (65′ Κασάμι), Ντοσεβί, Φορτούνης (52′ Μπενίτες), Ντομίνγκες (65′ Ντομίνγκες), Χάρα.