Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Ο μέγας Τσόρι άλλαξε την εικόνα του Ολυμπιακού (2-2 με τον Πανιώνιο)

Ο Πανιώνιος «χτύπησε» στην κόντρα και προηγήθηκε 2-0, αλλά η… αναγκαστική είσοδος του σπουδαίου Τσόρι άλλαξε τον Ολυμπιακό που έφτασε στο 2-2 και έχασε και ευκαιρίες για τη νίκη.αρχείο λήψηςΚολοβός (25′) και Μπουμάλ (56′) έδωσαν το προβάδισμα στον Πανιώνιο, ενώ ο Ολυμπιακός έφτασε στην ισοφάριση με τους Μήτρογλου (65′) και Τσόρι Ντομίνγκες (68′).

Οι ερυθρόλευκοι μπορούσαν να πάρουν στο τέλος τη νίκη ενώ, ανάμεσα στις ευκαιρίες τους, ο Μπενίτες είχε δοκάρι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Κόρμπος, Μητρόπουλος, Μπουμάλ (78′ Σιώπης), Χατζηισαΐας, Φούντας, Κολοβός (71′ Καθάριος), Μπακασέτας (61′ Γιάννου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μέγερι, Γιαννούλης, Σαντάνα, Μποτία (45’+ λ.τρ. Ντομίνγκες), Ελαμπντελαουί, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Ντουρμάζ (57′ Μπενίτες), Φουστέρ (72′ Ντοσεβί), Φορτούνης, Μήτρογλου.