Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο 91-81: Εντυπωσιακός και ανίκητος στο ΣΕΦ

Οι ερυθρόλευκοι έκαναν το 2χ2 στους εντός έδρας αγώνες τους στη φετινή Euroleague πραγματοποιώντας μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση στο ΣΕΦ

Εκπληκτική εκκίνηση και πάλι από τον Ολυμπιακό στον αγώνα για την 3η αγωνιστική της Euroleague.

Οι ερυθρόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-4 με τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού, ωστόσο έτρεξαν ένα σερί 11-0 στα επόμενα 2.5 λεπτά και βρέθηκαν μπροστά με 13-4!

Άμεση η απάντηση των Ιταλών που βρήκαν λύσεις στην επίθεση και ισοφάρισαν γρήγορα σε 13-13.

Οι Πειραιώτες εκμεταλλευόμενοι και την τεχνική στον κόουτς της Αρμάνι Γιασμίν Ρέπεσα ξέφυγαν και πάλι με 21-13, όμως οι Ιταλοί μείωσαν σε 21-19.

Με δύο τρίποντα από Γκριν και Λοτζέσκι ο Ολυμπιακός και πάλι στο +9 (28-19) με την έναρξη της Β” περιόδου.

Ο Ολυμπιακός διατηρεί σταθερά το προβάδισμα και σε όλο το β” ημίχρονο με τη διαφορά να κυμαίνεται από 4 έως 9 πόντους.

Η Αρμάνι μείωσε σε 64-61 και είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στον πόντο λίγο πριν το φινάλε της 3ης περιόδου, αλλά αστόχησε και ο Γκριν με δύο τρίποντα έστειλε το σκορ στο 70-61!!!

Στο +15 η διαφορά με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 80-65 πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.