Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό – Ξανά στην κορυφή μετά το 2-0 στο Καραϊσκάκη

Δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Σεμέδο άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Καμαρά να δίνει την… χαριστική βολή στους φιλοξενούμενους στο 77ο λεπτό.

Στο 9ο λεπτό ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με ένα μηδέν της ΑΕΚ με γκολ του Σεμέδο.

Ο Ελ Αραμπί έστρωσε στον Σουντανί, που εκτέλεσε τον Τσιντώτα, αλλά ο Σεμέδο με προβολή είναι αυτός που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 26 λεπτό, η ΑΕΚ έκανε ένα δώρο έπειτα από λάθος συνεννόηση του Βράνιες με τον Τσιντώτα. Ο Ελ Αραμπί δεν παράτησε τη φάση, έγινε κάτοχος της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα.

Το γκολ ακυρώθηκε έπειτα από έλεγχο στο Var για χέρι του Γκιγέρμε στο ξεκίνημα της φάσης.

Στο 72ο, ο Καμαρά έπιασε δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Τσιντώτα.

Ο Ολυμπιακός πήρε δίκαια τη νίκη με 2-0 επί της ΑΕΚ και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας