Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Έτοιμοι για Final 4 οι Πειραιώτες!

Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Εντυπωσιακή είναι η ατμόσφαιρα στο κατάμεστο ΣΕΦ, όπου οι υποστηρικτές της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα τη σπρώχνουν προς την πρόκριση στο Final 4 της EuroLeague.

«Μάχη» δίνεται και στο Twitter, με τον κόσμο των «ερυθρολεύκων» να αφήνει πολλά σχόλια πριν από το τζάμπολ, αλλά και κατά τη διάρκεια του υπέρ πάντων αγώνα στον δρόμο για το Κάουνας.

O Ολυμπιακός έκανε 15-0 σερί στη β’ περίοδο και μπήκε στο β’ ημίχρονο από το +11 (44-33), ενώ ο Νικ Καλάθης φορτώθηκε νωρίς με 3 φάουλ.

Από το +13 άρχισε το τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Πειραιά, αποκτώντας πολύ μεγάλο αβαντάζ για την πρόκριση.

Την κατάλληλη στιγμή, μόλις 05:26 πριν από το τέλος, η διαφορά έφτασε στη μέγιστη τιμή της (71-56) χάρη σε μακρινό δίποντο του Βεζένκοφ, ο οποίος στιγμές νωρίτερα είχε πάρει καθοριστικό επιθετικό ριμπάουντ.