Ολυμπιακός: Η Λουντογκόρετς με σκόρερ τον Σωτηρίου επόμενη αντίπαλος στο Champions League

Η Λουντογκόρετς από τη Βουλγαρία θα είναι η επόμενη αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, αφού επικράτησε με 3-1 της Μόουρα στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι.

Στη ρεβάνς του 0-0, η ομάδα του Πιέρου Σωτηρίου δυσκολεύτηκε αρκετά, παρότι άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με σκόρερ τον διεθνή Κύπριο επιθετικό.

Οι Σλοβένοι είχαν δοκάρι στη συνέχεια και ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χόρβατ, αλλά η Λουντογκόρετς βρήκε δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Μανού και Ολιβέιρα, για να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Θα αντιμετωπίσει έτσι τον Ολυμπιακό σε διπλές νοκ άουτ αναμετρήσεις, οι οποίες και θα οδηγήσουν μία ομάδα ένα “βήμα” από τους ομίλους του Champions League.

Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στο “Καραϊσκάκης” στις 3 ή 4 Αυγούστου και η ρεβάνς στη Βουλγαρία στις 10 του ίδιου μήνα.