Πέμπτη, 16 Μαΐου, 2024

Πήρε το «Χ» στη Βέροια και πέρασε στους «8» του Κυπέλλου ο Πανιώνιος

Πέρασε και ο Πανιώνιος στο Κύπελλο (προημιτελικά) καθώς απέσπασε την ισοπαλία (1-1) στη Βέροια.

ÍÔÏÕÌÉÔÑÏÕ  ÂÅÑÏÉÁ - ÐÁÍÉÙÍÉÏÓ (ÊÕÐÅËËÏ 2014-2015)Το σκορ άνοιξε για τους κυανέρυθρους ο Μασούρας στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Καλτσάς ισοφάρισε μόλις στο 85′ για τους γηπεδούχους που προσπάθησαν προς το τέλος αλλά δεν κατάφεραν να πάνε τον αγώνα στην παράταση. Έτσι, μετά και το 2-1 του πρώτου αγώνα, ο Πανιώνιος πέρασε στους 8 του Κυπέλλου.

Βέροια (Γκρανέρο): Τζινάρ, Μαλόν, Βέρτζος, Όσοϊτς, Αμαραντίδης, Μπαλάφας, Βεργώνης (57′ Βάθκεθ), Γεωργιάδης (70′ Παυλίδης), Εσπάρθα (57′ Καλτσάς), Ντουμίτρου, Κάμπορα.

Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος , Πάνος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Γκέζος, Σιώπης, Καθάριος (67′ Μπουμάλ), Μπούζας (89′ Γκίνη), Φούντας (67′ Κολοβός), Μασούρας.