Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Σε δύο λεπτά πήρε τη νίκη ο Ολυμπιακός

Ένα δίλεπτο, ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό, για να πάρει τη νίκη με 3-1, από τον μαχητικό Παναιτωλικό.

Οι ερυθρόλευκοι, μπήκαν δυνατά στον αγώνα, όμως ο Παναιτωλικός, μετά το δεκάλεπτο, ισορρόπησε το ματς και έχασε τεράστια ευκαιρία για να προηγηθεί, λίγο πριν βγει το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με τον Κούσα στο 52.

Ο Ολυμπιακός, ισοφάρισε στο 61 με γκολ του  Σεμπά, μετά από ωραίο συνδυασμό του Ανδρούτσου και του Καρντόσο.

Στη συνέχεια, ο Ολυμπιακός, ανέβασε την πίεση, όμως οι Αγρινιώτες δημιουργούσαν προβλήματα στις αντεπιθέσεις.

Τελικά τη λύση για τον Ολυμπιακό, την έδωσε ο Καρντόσο στο 83 και δύο λεπτά αργότερα, ο Φιγκέιρας κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του.