Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Στο μείον ένα ο Ολυμπιακός, περιμένοντας ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό- απίθανο οφσάϊντ στην Κέρκυρα…

Ο Ολυμπιακός με τη νίκη του επί του Πανιώνιου έφτασε τον ΠΑΟΚ στον ένα βαθμό, με τον Δικέφαλο του Βορρά όμως να έχει αγώνα λιγότερο καθώς δοκιμάζεται σήμερα στα Γιάννενα.

1184115Ας δούμε όμως όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής -πρώτο πιάτο- στη Σούπερ Λίγκα:

Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1 (με απίστευτη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις για να πάρουν τη νίκη).
A.O.K. Κέρκυρα – Εργοτέλης 3-1 (με δικαιολογημένα παράπονα από τους Κρητικούς για το γκολ-οφσάϊντ της ισοφάρισης. Είχαν προηγηθεί στο ημίχρονο αλλά δέχθηκαν το 1-1 με απίθανο οφσάϊντ).
Βέροια – Νίκη Βόλου 2-0 (με τη «βασίλισσα του Βορρά» να κερδίζει άνετα μεν, αλλά να στέλνει… κουβά όσους πίστεψαν στα πολλά γκολ).
Ατρόμητος-Λεβαδειακός 1-0 (με την ομάδα της Λιβαδειάς να χάνει δύο τρομερές ευκαιρίες στο φινάλε).
Παναιτωλικός – Πλατανιάς 1-0 (με άνεση αλλά και άγχος)
ΟΦΗ – ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (με τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ προς το τέλος, αλλά με το αποτέλεσμα δίκαιο)
Ολυμπιακός – Πανιώνιος 2-0 (με άνεση).

Στις 17.15 σήμερα: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ και, στις 19.30: Ξάνθη-Παναθηναϊκός. Δύο μεγάλα ματς.