Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Θρίαμβος στην Πόλη για την ομάδα του Φάνη Γκέκα!

Μπορεί να μην σκόραρε, όμως χαμογέλασε για την πολύ μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη της ομάδας του. Ο λόγος για τον Φάνη Γκέκα, καθώς η Ακχισάρ Μπελεντίγιε θριάμβευσε μέσα στο «Σουκρού Σαράτσογλου» επί της Φενέρμπαχτσε με 2-1!

AKHÝSAR BELEDÝYESPOR, GALATASARAY MAÇI ÝÇÝN MANÝSA’DA KAMPA GÝRDÝΗ ομάδα του Ρομπέρτο Κάρλος, η μικρή Ακχισάρ, προηγήθηκε στο πέμπτο λεπτό, όμως ο Ραούλ Μεϊρέλες στο 41′ ισοφάρισε για τη Φενέρ.

Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα, ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου, Ρικάρντο Βαζ Τε (είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 67′), έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το 1-2.

Ο Φάνης γκέκας ξεκίνησε βασικός κι αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις από τον Βραζιλιάνο Λουάν, ενώ στο 60′ πέρασε στο παιχνίδι και ο Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα αντί του Κελές.

Έτσι η Φενέρ έμεινε στους 46 βαθμούς κι απώλεσε την ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας, ξεπερνώντας τη Γαλατάσαραϊ (48) και τη Μπεσίκτας (47), ενώ η Ακχισάρ έφτασε τους 22 πόντους, και είναι στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.