Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Τρομερό ματς στην Κρήτη και, Εργοτέλης-Καλλονή 3-3!

Μπορεί η Καλλονή να προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στον Εργοτέλη, ωστόσο οι Κρητικοί αποδείχθηκαν εφτάψυχοι και τελικά κατάφεραν να πάρουν στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας.

xantiΣε ένα εξαιρετικό παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική της Super League, Εργοτέλης και Καλλονή αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3 στο Παγκρήτιο.

Το ματς ήταν συναρπαστικό τόσο σε διακύμανση, όσο και σε θέαμα, με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές ευκαιρίες και για άλλα τέρματα.

Ο Εργοτέλης που βρέθηκε να χάνει με 2-0 (20′ Λεοζίνιο, 39′ Χουάνμα) και 3-2 (86′ Μίνγκας), κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια δυο φορές: με τον Χαντί στο 68′ και το 73′ και τον Κοζορώνη στις καθυστερήσεις. Δύο παίκτες της Καλλονής, ο Γιορέντε στο 44′ και ο Κεϊτά στο 95ο λεπτό αντίκρυσαν την κόκκινη κάρτα.

Στη 10η θέση στη βαθμολογία είναι η Καλλονή με 24, ενώ ο Εργοτέλης παρέμεινε ζωντανός στη μάχη για τη σωτηρία του (προτελευταίος με 12, αλλά και ένα ματς λιγότερο).